Trænere

Ønsker du kontakt til én af Tommerup HKs trænere? I listen nedenfor finder du kontaktinfo på alle børn, ungdoms- og seniortrænere.

Information om træningstider og -steder finder her.

 

Børn og Ungdom

Trille og Trolle:

Mikkel Vind, tlf. 23264947, mikkelvind@live.dk

Lise Rosenfeldt Laursen, tlf.28405574

U6-U7 Mix:                     

Paw Ibsen, tlf. 28605620, paw.ibsen@gmail.com

U8-U9 Mix:

Michael Thode Frifeldt, tlf. 22206921, thode@thofri.dk

Simon Mousing, tlf. 24609628, simon@mousing.dk

Lene Lund, tlf. 60231012, lenelundnielsen@gmail.com

Trine Pedersen

U11 Drenge:

Anders Tagge, tlf. 40961386, tagge@mail.dk

Mads Rasmussen, tlf. 23710870, madswrasmussen@live.dk

Søren Simonsen, tlf. 29420443, rssimonsen@hotmail.com

Rasmus Blom, tlf. 61695959, ras_blo@hotmail.com

Johannes Pedersen, tlf. 27821492, johannes-97@live.dk

U11 Piger:

Margrethe Jermiin Jensen, tlf. 61667076, margrethejj@hotmail.com

Rene Klemant Hansen, tlf. 61188080, renekhansen66@gmail.com

Thomas Kanstrup, tlf. 60482112, thomaskanstrup@hotmail.com

U13 Drenge:

Christian Ditlevsen, tlf. 30351694, Christian.ditlevsen@hotmail.com

Martin Jensen, tlf. 29615777, martinpablo@live.dk

Tue Friis, tlf. 30492023, tuefriis@hotmail.com

U13 Piger (Højfyn HF):

Kim Prehn-Jacobsen, tlf. 26863178, kimprehnjacobsen@gmail.com

June Sloth, tlf. 60564630, june_sloth@hotmail.com

Maria Hartung, tlf. 61465565, hart81@hotmail.com

U15 Drenge (Højfyn HF):

Marie-Louise Uhrenholt, tlf. 28928477, marie-louiseuhrenholt@hotmail.com

Mathilde Simonsen, tlf. 29809100, mathilde.l.simonsen@gmail.com

U15 Piger (Højfyn HF):

Søren Hansen, tlf. 30258119, shansen@health.sdu.dk

Henrik Hestbek, tlf. 21691767, hhestbek@youmail.dk

U17 Piger (Højfyn HF):

Stinna Schärfe, tlf. 27839261, stinna_sj@hotmail.com

U17 Drenge (Højfyn HF):

Jesper Sandberg, tlf. 28571702, jesper.sandberg17@gmail.com

Stinna Schärfe, tlf. 27839261, stinna_sj@hotmail.com

U19 Piger (Højfyn HF):

Træner søges. Interesseret?

Kontakt THK’s repræsentant i Højfyn HF, Anders Skaarup Nielsen,  eller tlf. 2094 5351

U19 Drenge (Højfyn HF):

Lotte Andreasen, tlf. 24635030, larsqrave@hotmail.com

Anders Skaarup Nielsen, tlf. 20945351, nielsen@gagerup.dk

Senior

Fynsserie Damer (Højfyn DS):

Christian Eriksen, tlf. 61653677, Christian.eriksen5@skolekom.dk

Serie 1 Damer (Højfyn DS):

Charlotte Hansen, tlf. 27579004, lotte-steff@hansen.mail.dk

1. Herre:    

Jack Christiansen, tlf. 22776258, juul_christiansen@yahoo.dk

2. Herre:    

Søren Porsmose, tlf. 30464748, sporsmose89@gmail.com

Jan D. Pedersen, tlf. 28910309, Pedersen_14@msn.com

3. Herre:  

Torben Duus, tlf. 23800035, tod@outlook.dk

Håndbold Fitness

Sonny Christensen, tlf. 61701814, sonny_christensen_8@hotmail.com